Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Четвер, 04 липня 2013 10:15

10 РОКІВ ІНЖЕНЕРНО-БУДІВЕЛЬНОМУ ФАКУЛЬТЕТУ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Історія інженерно-будівельного факультету як окремого підрозділу Чернігівського державного інституту економіки та управління починається 1 червня 2003 року. Ідея створення факультету належала тодішньому ректору к.т.н., доценту Борису Івановичу Суховірському. Створений як факультет «Геоінформатики і управління територіями» факультет складався з кафедр "Землевпорядкування і кадастру", "Геодезії і фотограмметрії", "Геоінформаційних систем і технологій" і "Водопостачання та водовідведення".

З першого дня факультет очолив кандидат технічних наук, доцент Олексій Іванович Терещук, який був запрошений з Національного університету «Львівська політехніка». Прагнення ректора і декана до розвитку факультету та забезпечення Чернігівського регіону кваліфікованими фахівцями дефіцитних професій, спонукало до відкриття на базі факультету спеціальності «Промислове та цивільне будівництво». З метою логічного об’єднання кафедр і напрямів та спеціальностей підготовки в 2006 році факультет був перейменований у інженерно-будівельний. Нині факультет складається з трьох кафедр «Геодезії, картографії та землеустрою», «Промислового та цивільного будівництва» та «Водопостачання та водовідведення». 
З 2000 року відкрито аспірантуру за спеціальністю 05.24.04 «Кадастр та моніторинг земель», де нині працюють над дисертаціями три аспіранти. Створені та функціонують науково-дослідна лабораторія «Інженерія навколишнього середовища», навчальні лабораторії геодезії та геодезичних приладів, фотограмметрії, автоматизації геодезичних вимірів, геології та ґрунтознавства, фізики і електротехніки, спеціалізовані комп’ютерні класи, лабораторія ГІС-технологій, облаштовані лабораторії водопостачання і водовідведення, будівельних матеріалів та конструкцій. Факультет має у своєму розпорядженні сучасний геодезичний полігон, який розташований у спортивно-оздоровчому таборі ЧДІЕУ «Фортуна».
З 2005 року започатковано проведення на базі факультету щорічних міжнародних науково-практичних конференцій «Новітні досягнення геодезії, геоінформатики та землевпорядкування – Європейський досвід». За результатами проведення конференцій видаються збірники наукових праць, при цьому керівництво факультету працює над питанням включенням збірника до переліку фахових наукових видань України. IX конференція, присвячена десятиріччю створення факультету була проведена з 7 по 12 травня 2013 року у Будапешті (Угорщина).
Окремо слід підкреслити співпрацю з Головною астрономічною обсерваторією Національної Академії наук України. Так, у 2005 році на базі факультету встановлена та введена в дію восьма в Україні перманентна GPS-станція «Чернігів» (CNIV), яка включена до Української та Європейської супутникових мереж, а у 2007 та 2011 роках – аналогічні GPS-станції «Прилуки» (PRYL) та «Короп» (KORP).
Початок розвитку дружніх відносин кафедр інженерно-будівельного факультету ЧДІЕУ із іншими навчальними закладами був покладений у 2004 році. Встановлені контакти і підписані Договори про співпрацю з Вармінсько-Мазурським університетом (м. Ольштин, Польща) та Університетом прикладних наук (м. Нойбранденбург, Німеччина). В рамках дії Договорів щорічно проводиться обмін студентами і викладачами під час літньої практики. Укладено Договори про співпрацю між ЧДІЕУ та Київським Національним університетом будівництва і архітектури, Національним університетом «Львівська політехніка», в рамках дії яких кращі студенти нашого факультету мають можливість продовжувати навчання в цих закладах. Підписані Договори про наукове співробітництво з Петербурзьким державним університетом шляхів сполучення (м. Санкт-Петербург, Росія) та Науково-дослідним геодезичним, топографічним і картографічним інститутом (м. Прага, Чехія). У 2012 році налагоджені відношення з метою подальшого співробітництва з Римським Університетом «Sapienza» (м. Рим, Італія).
З 2011 року на базі факультету відкриті курси підвищення кваліфікації "Інженерів-землевпорядників". Станом на січень 2013 року підготовку на курсах пройшли майже 100 фахівців з більшості регіонів України.
Став традицією започаткований у стінах факультету, щорічний конкурс на кращу геодезичну бригаду «Геофортуна», який проводиться серед студентів на навчально-геодезичному полігоні спортивно-оздоровчого табору ЧДІЕУ «Фортуна». Умови конкурсу передбачають виконання студентами певних видів геодезичних робіт у формі змагання, проводяться театралізовані дійства та спортивні ігри.
За десять років підготовлено більше ніж 1700 бакалаврів і спеціалістів за всіма спеціальностями факультету. Випускники спеціальностей «Землевпорядкування та кадастр» і «Геоінформаційні системи і технології» працюють у обласних та районних структурах Державного агентства земельних ресурсів нашої області та ряду інших областей, Держземінспекції, у системі інститутів „Укрземпроект”, організаціях з охорони навколишнього природного середовища України, Центрах ДЗК, комерційних структурах відповідного профілю, підприємствах і організаціях, які займаються оцінкою нерухомості та землі. Випускники спеціальності „Промислове і цивільне будівництво” працюють в будівельних і архітектурних організаціях, підприємствах і установах різних форм власності, спеціалізованих проектних організаціях. Випускники спеціальності "Водопостачання та водовідведення" працюють в комунальних підприємствах систем водопостачання та водовідведення, будівельних організаціях з введення в експлуатацію мереж та об'єктів водопостачання та водовідведення; спеціалізованих проектних організаціях, водних господарствах промислових підприємств різних галузей.
Використовуючи набутий досвід факультет визначив пріоритетні напрямки розвитку та з оптимізмом споглядає в завтрашній день.

Читати 848 разів

Меню

Архів новин

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Випадкове зображення

Про нас

Корпус 1

Чернігівський державний інститут економіки і управління створений наказом Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1994 року № 641, як вищий навчальний заклад 3 рівня акредитації.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (0462) 679-308
Ви тут: Новини 10 РОКІВ ІНЖЕНЕРНО-БУДІВЕЛЬНОМУ ФАКУЛЬТЕТУ