Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Субота, 23 березня 2013 10:33

До Туреччини – на роботу

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З кожним роком все більше абітурієнтів хочуть отримати професію у сфері туризму. Найпершими близько п'ятнадцяти років тому таких спеціалістів почали готувати у Чернігівському державному інституті економіки і управління.

— Кількість заяв від абітурієнтів постійно зростає. У цьому році ми зрівнялися за кількістю поданих заяв з фінансами, бухобліком. Спеціальність «Туризм» у нас з'явилася у 2003 році. На рівні бакалавра спеціальність називається «Туризм», на рівні спеціаліста — «Туризмознавство», — пояснює завідувач кафедри туризму, кандидат економічних наук, доцент Петро Коваль. — Це людина, яка може займати будь-які посади у туристичному бізнесі. Це і керівники туристських підприємств, працівники цих підприємств — директор, менеджер, головний інженер, головний технолог, екскурсоводи, менеджер за направленням, наприклад, менеджер Єгипту, працівники готельної сфери, трансфермени (людина, яка зустрічає і проводжає людей з аеропорту до готелю і назад), готельний гід, ресторанні гіди.

На сьогодні на цій спеціальності у нас навчається близько 170 осіб. Минулого року на держзамовлення у нас було передбачено 15 місць: 5 для випускників коледжу і 10 для абітурієнтів, що прийшли після школи. У нас є договір з коледжем економіки і технологій, де є спеціальність готельне обслуговування та ресторанне обслуговування. Вони можуть вступати до нашого вузу за письмовою співбесідою на другий курс. Потім після складання академрізниці переводяться на третій курс.
Також агентів з туризму випускає училище побутового обслуговування. Вступати туди можна лише після 11 класу.

— Які предмети ЗНО потрібно складати, аби вступити на туризмознавця?
— Українська мова і література, географія, історія України або іноземна мова.
Вартість навчання: на стаціонарі — 7900 гривень за рік, 5000 — на заочному відділенні.

— Де проходять практику студенти?
— Ми співпрацюємо з Всеукраїнською організацією вузів готельно-туристського профілю, центральним вузом якої є Київський університет туризму, економіки і права. У них є міжнародний відділ, через який ми і працюємо. Вони нам пропонують місця, студенти проходять співбесіду. Зараз наші студенти їздять на практику в основному до трьох держав: Туреччина, Греція, Німеччина. Діти їдуть на три-чотири місяці. Частіше за все працюють трансферменами (Туреччина — Анталія, Кемер, Белек), готельні гіди, спортивні аніматори (люди, які влаштовують дозвілля) — дайвінг (підводне плавання), рафтінг (сплав по річках). У Німеччині наші студенти зазвичай працюють у невеликих готелях, де одна людина обіймає одразу кілька посад. За час перебування там студенти опановують турецьку, грецьку, німецьку мову відповідно до країни, у якій перебувають.
Цього року наші студенти поїхали працювати до Єгипту. .

Оскільки наш факультет природокористування і туризму, то деякі наші студенти їздять і на сільськогосподарські роботи, на збір ягід, наприклад. Зазвичай до Німеччини. Хоча це й не зовсім за спеціальністю. Проте молодь може заробити гроші.
Більшість проходить практику в Україні. Це в основному Київ — готелі, турфірми, а також місцеві підприємства ПРАТ «Чернігівтурист», готелі «Профспілковий», «Придеснянський», «Слов'янський», рятувальна служба «СОС», дитяча екскурсійна станція і так далі, обласний департамент культури і туризму, національностей та релігій.
Наших дітей беруть на роботу до нового «Парк-готелю» у Чернігові, «Шишкіна» у Снов'янці.

Студенти їздять і до Сполучених Штатів, але це вже власна ініціатива. Єдине — ми йдемо їм на зустріч і допомагаємо зручно організувати навчальний процес.
Великий плюс — студенти і випускники мають легальну можливість виїздити за кордон, побачити світ.
До того ж вони поглиблено вивчають іноземні мови. Обов'язковим є вивчення двох мов — англійська і друга на вибір.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №12 (1402)

 

Читати 854 разів

Детальніше в цій категорії: « Вітаємо! Крок до сімейного життя »

Меню

Архів новин

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Випадкове зображення

Про нас

Корпус 1

Чернігівський державний інститут економіки і управління створений наказом Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1994 року № 641, як вищий навчальний заклад 3 рівня акредитації.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (0462) 679-308
Ви тут: Новини До Туреччини – на роботу