Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/519
Вівторок, 19 березня 2013 12:11

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ ВІДВІДАЛА ВИЗНАНА МАЙСТРИНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ТА ПРОЗИ ОКСАНА ЗАБУЖКО

Оцініть матеріал!
(6 голосів)

…Не руш моїх кіл! — бо нема в них для тебе користі, 
Бо поза своїми — нічого в життю не знайдеш!
О, знав-таки мудрий, що каже, що так загаратав
Напаснику в очі — на двадцять потомних віків!..
І мовлю по-еллінськи: “ме му тос кікльос тарате”, –
Мужчинам,
Імперіям,
Часу:
Не руш моїх кіл.
Оксана ЗАБУЖКО


14 березня Чернігівський державний інститут економіки та управління на запрошення кафедри українознавства відвідала визнана майстриня української поезії і прози, кандидат філософських наук та лауреат багатьох літературних премій Оксана Забужко. Пані Оксана, автор трьох оригінальних поетичних збірок та численних прозових творів, публіцистичних статей та есе у вітчизняній та зарубіжній періодиці, зажила популярності у читацькому середовищі, тому її приїзд став справжньою подією для нашого міста.

Літературно-мистецька акція, що відбулася у Культурно-освітньому центрі „Перемога”, зібрала широке коло шанувальників українського мистецтва. За словами організаторів заходу, такої кількості людей актова зала Чернігівського державного інституту економіки та управління ще не бачила. Окрім студентів, на захід прийшло багато людей старшого віку, тих, що ще пам’ятають дух шістдесятництва, буремні 90-і, коли поставала Незалежна Україна. Чимало людей приїхало і з районів. Тож у суспільстві і, зокрема, серед студентської молоді, як зазначила ректор ЧДІЕУ Каленюк І. С. у вступному слові, є запит на високе мистецтво, інтерес до проблем збереження національної пам’яті, формування національного культурного поля – тих питань, які Оксана Забужко піднімає у своїх творах. 
Презентація збірки есе “З мапи книг і людей” стала справжнім інтерактивним літературним дійством. Книга вийшла у світ у 2012 р. та викликала велику зацікавленість серед читачів. За словами авторки, це спроба укласти власну мапу. На «мапі» Оксани Забужко позначено книжки, людей, місця, міста, фільми, вистави, які – з-поміж інших – мали формативний вплив на долю авторки і які одночасно можуть слугувати своєрідним культурним маркером для збірного портрета сучасного українського інтелектуала. Розповідь від першої особи, тонко переплетений жанровий мікс мемуару, рецензії, біографії, філософського роздуму та культурологічної розвідки роблять цю книжку привабливою для всіх, хто має смак до вдумливого читання. Авторка зізналася, що мріє, аби це її «незаплановане дитя» допомогло уявити українцям портрет інтелігентського середовища.
Зустріч із пані Оксаною проходила у форматі діалогу: із залу надходили записки із запитаннями, а письменниця послідовно відповідала на них. Шанувальникам хотілося знати все: що пані Забужко думає про сучасне і майбутнє України, про утиски національно свідомої молоді, про сучасну літературу і звідки письменниця бере натхнення.
На прохання аудиторії пані О. Забужко прочитала один із найбільш емоційно насичених есеїв збірки „Повернення до Грацу” та кілька вибраних віршів. І перед очами слухачів постала незабутня галерея яскравих і трагічних (знівечених «совєтською добою») образів.
У другій частині зустрічі дует «Тельнюк:Cестри» презентував програму «Дорога зі скла», в основі якої – вірші письменниці Оксани Забужко. На слухачів чекало унікальне поєднання сучасної української поезії та модерної музики. За словами Галини Тельнюк, робота над новою програмою тривала понад два роки, а бажання поєднати вірші Оксани Забужко з музикою виникло ще наприкінці 80-х, коли вони вперше почули її поезію і зрозуміли, що в Україні народився великий поет. Експериментальність і новизна програми полягали у тому, що поруч із сестрами Тельнюк на сцені грає не симфонічний оркестр, а лише троє віолончелістів.
"Дорога зі скла" – це музика надії, передана новою українською унікальною вокальною школою з відтінками драматизму, ліризму. Це театральне дійство, висловлене сучасною музично-поетичною мовою.
Зворотна реакція, як стверджує ініціатор зустрічі завідувач кафедри українознавства ЧДІЕУ Зіневич Л.В., не забарилася. Після завершення концерту багато людей висловлювало глибоку вдячність за організацію такої цікавої, актуальної і незабутньої літературно-мистецької акції.
Відрадно й те, що організаторам заходу вдалося допомогти громадській організації «Голос батьків», яка опікується творчою освітою дітей з особливими потребами, і зібрати чимало коштів для підтримки їх благородної справи.

 

Читати 816 разів

Галерея зображень

{gallery}519{/gallery}

Меню

Архів новин

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Випадкове зображення

Про нас

Корпус 1

Чернігівський державний інститут економіки і управління створений наказом Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1994 року № 641, як вищий навчальний заклад 3 рівня акредитації.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (0462) 679-308
Ви тут: Новини ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ ВІДВІДАЛА ВИЗНАНА МАЙСТРИНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ТА ПРОЗИ ОКСАНА ЗАБУЖКО