Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Понеділок, 01 квітня 2013 13:04

Музей — як творчий поступ Інтернет видання "Хвиля Десни" 20 вересня 2012

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

"Хвиля Десни"

Створення власного музею є невід’ємною складовою життєдіяльності будь-якого навчального закладу. Адже за постійною навчальною роботою та її поточною статистикою поступово забувається його загальна історія. Як правило, у пам’яті залишаються лише найбільш яскраві її сторінки, але зникають цілісність, колорит і закономірність процесу. Сьогодні в Україні працює 345 вищих навчальних закладів ІІІ та ІV рівнів акредитації. І кожен в міру можливостей дбає про увічнення своєї історії. Не є винятком і один з наймолодших державних ВНЗ нашої області — Чернігівський державний інститут економіки і управління. Сьогодні тут розпочатий і успішно здійснюється процес створення музею історії ЧДІЕУ. Початок цьому було покладено наказом ректора інституту Ірини Каленюк, датованим 19.09.2011 р. В ньому, зокрема, було сказано: «З метою збереження документів і матеріалів щодо історії розвитку Чернігівського державного інституту економіки і управління, додержання традицій та виховання студентської молоді створити музей історії інституту ЧДІЕУ».

Як свідчить зібраний сьогодні відповідний матеріал, експозиція музею досить вдало відображає об’єктивний процес виникнення та функціонування вишу, віддаючи належне його фундаторам і наступним керівникам. Народившись як інститут регіональної економіки і управління, цей вищий навчальний заклад постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.1994 р. був перетворений на Чернігівський державний інститут економіки і управління, отримавши при цьому статус вищого навчального закладу ІІІ рівня акредитації. Рішення щодо надання інституту статусу державного було прийняте органами міської влади м. Чернігова та його науковою громадськістю у зв’язку з необхідністю створення мобільної системи підготовки фахівців як для господарства області, так і для молодої української держави в цілому.

Добрим словом і сьогодні в інституті згадують його першого ректора Бориса Суховірського, який багато зробив для становлення вишу. Завдяки йому помітно зміцніла матеріально-технічна база: з’явились нові навчальні корпуси, гуртожиток для студентів, табір відпочинку, оздоровчий комплекс зі спортивною залою, басейном та сауною. Це дозволило значно розширити напрями спеціалізації навчального закладу, вдосконалити його структурні підрозділи. Було відкрито факультети менеджменту, обліково-економічний та фінансово-економічний, аграрний, юридичний, заочної та післядипломної освіти, навчальний центр у Славутичі. Відповідно створювались нові кафедри та спеціальності, різноманітні структурні підрозділи. Міцніло і вдосконалювалось кадрове забезпечення навчального закладу. Все це відображено в експозиції музею. Там же й відомості про аналогічну діяльність наступного ректора — Валентина Борового, який спрямував роботу колективу на вдосконалення навчально-педагогічного процесу та створення нових навчальних підрозділів. При ньому почали працювати кафедри водопостачання та водовідведення, аграрних технологій та українознавства, лабораторія «Інформаційно-маркетинговий центр» і цілий ряд інших важливих підрозділів. Значно розширились творчі зв’язки навчального закладу з провідними науковими та іншими установами України, Росії, Польщі, Англії тощо.

Якісно новий етап у життєдіяльності інституту пов’язаний із призначенням на посаду ректора доктора економічних наук, професора Ірини Каленюк, яка зуміла помітно активізувати роботу всіх підрозділів, починаючи з ректорату й закінчуючи роботою господарської частини. Пріоритетним напрямом творчої діяльності нового ректора стали наукова діяльність, розширення міжнародних зв’язків та активізація культурно-просвітницької діяльності. Останніми роками, як свідчить експозиція створюваного музею, в інституті помітно пожвавилась наукова діяльність на факультетах, кафедрах та окремих випадках і співробітників. Почав виходити «Науковий вісник ЧДІЕУ», який 2010 року було включено до переліку фахових видань ВАКу. Регулярно видаються матеріали наукових та науково-практичних конференцій, які проводяться на базі інституту. З 2010 р. відкрита і плідно працює Спеціалізована Рада з захисту кандидатських дисертацій. Помітно розширились творчі та інші контакти ЧДІЕУ із вченими США, В’єтнаму, Німеччини, Латвії, Греції та інших держав. Створене та успішно працює Студентське наукове товариство. На висоті й культурно-просвітницька робота. Окрім створюваного музею історії інституту, також почав успішно діяти етнографічний музей, створений зусиллями викладачів кафедри українознавства та студентами навчального закладу.

За роки діяльності інституту як державної установи його закінчили понад 12 тис. студентів за 14 спеціальностями. Всі вони сьогодні плідно працюють у різних напрямах господарської, фінансової, громадської та культурної діяльності, примножуючи здобутки як Чернігівської області, так і країни в цілому. Тим самим вони й далі підвищують престиж рідного навчального закладу, який у вересні 2012 року урочисто відзначить своє вісімнадцятиліття. Яким бачиться його майбутнє? Про це ми запитали ректора Ірину Каленюк. Ось що вона відповіла: «ЧДІЕУ має величезний потенціал для розвитку, який утворює творча енергія його працівників та викладачів, об’єднаних єдиним прагненням — примножувати його здобутки. Саме у цьому я бачу запоруку успіху нашого інституту на терені економічної освіти регіону».Віктор ШЕВЧЕНКО,
доктор історичних наук, професор ЧДІЕУ

Читати 3062 разів Останнє редагування Вівторок, 02 квітня 2013 12:18

Меню

Архів новин

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Про нас

Корпус 1

Чернігівський державний інститут економіки і управління створений наказом Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1994 року № 641, як вищий навчальний заклад 3 рівня акредитації.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (0462) 679-308
Ви тут: Загальна інформація Про ЧДІЕУ Інститут у ЗМІ Музей — як творчий поступ Інтернет видання "Хвиля Десни" 20 вересня 2012