Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Вівторок, 02 квітня 2013 12:57

Тетянин день. «Від сесії до сесії живуть студенти весело!» Тижневик «Деснянка вільна» №7 (306)

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

25 січня – День святої великомучениці Тетяни Хрещенської, або його ще називають Днем студента, який традиційно відзначають вихованці вишів, коледжів чи училищ. Для всієї студентської братії це чудова нагода відволіктися від навчання і поринути у веселощі, радісні святкування і пустощі.

Неофіційним студентським святом цей день став ще у середині ХІХ сторіччя, тим більше, що на цей час уже було складено всі іспити і починалися канікули, власне це і відзначали студенти. Тоді ж святкові дійства проходили дуже урочисто – з врученням нагород, промовами і обов’язковим молебнем у церкві. Отож, незважаючи на те, що історія свята сягає своїм корінням у давні часи, традиція відзначати цей день живе і понині. Студенти, які влаштовували пишні гуляння понад сто років тому, так само і в ХХІ столітті гучно і весело відзначають свято молодості, прагнення до знань, завзяття і оптимізму. Крім того, студент ніколи не втратить нагоди відпочити від навчання, бо, як говорить народна мудрість: «Від сесії до сесії живуть студенти весело». І це, мабуть, правильно, адже студентські роки – найкращі, і згодом вихованці інститутів, університетів, академій чи училищ згадуватимуть цей час, як яскраву сторінку свого життя, а своїх однокурсників, суворих і лояльних викладачів, ректора і декана, коменданта гуртожитку і методиста, як колоритні постаті чудових студентських буднів.

Чернігівський державний інститут економіки і управління, як один з найбільших і найяскравіших сучасних освітянських осередків відзначає цей день разом зі своїми студентами – талановитими, натхненними, наполегливими, працьовитими, серйозними та веселими. Своїми думками з нагоди свята поділилися і викладачі, і їхні вихованці.Ректор ЧДІЕУ Ірина Каленюк, доктор економічних наук, професор зазначила:
– День студента – своєрідний символ єднання молоді у всі часи, гуртування і у скрутних ситуаціях, і в радісні хвилини, символ спільної мети і збереження інститутського духу сьогодні. Студентство як найбільш прогресивна частина людства відзначає своє «професійне» свято яскраво і широко. Воно торує шлях у життя, долаючи всі перепони, і це варте поваги та захоплення.Про те, як відзначають Тетянин день студенти, розповіла четвертокурсниця, яка навчається за спеціальністю «Картографія та землеустрій» Олеся Михайловська:
– Ми святкуємо завжди дуже весело – із танцями та піснями. Однак головне у цей день інше, ми збираємося і обговорюємо права та роль студентства у сучасному суспільстві, стосунки між викладачами і їхніми вихованцями. Також вирішуємо багато нагальних проблем…

Студент четвертого курсу зі спеціальності «Геодезія» Максим Родімченко та аспірант зі спеціальності «Кадастр та моніторинг земель» Віталій Крупко відзначають обидва свята:
– Ми святкуємо і Міжнародний день студента, що восени 17 листопада, і, так би мовити, традиційний – Тетянин день. Вважаємо, що сучасні студенти неабияк відрізняються від тих, які навчалися в часи заснування цього свята. Однак ми маємо спільну рису – відчуття взаємної допомоги і дружньої підтримки. Як і у ХІХ столітті, сучасна молодь об’єднується, аби захищати власні інтереси і з оптимізмом дивиться у майбутнє, адже воно залежить лише від нас.

Третьокурсниця Юлія Лапа, майбутній бухгалтер, вважає, що Тетянин день – це свято молодості, свято всіх тих, хто зберігає в душі вогонь творчості та жагу до знань, пошуку і відкриттів:
– Цього зимового дня варто із вдячністю згадати своїх викладачів, які відчинили для нас двері у Храм Науки. Бажаю студентам і наставникам усіх поколінь натхнення і позитиву!

Весела вдача, любов до свободи, прагнення жити сьогоднішнім днем – ці риси притаманні студентам усіх часів та народів. Можливо, їх хтось засуджує за це, але… Молодість не повернеш! Отож, давайте дозволимо їм залишатися самими собою – вони ще встигнуть стати серйозними та розсудливими.

25 січня 1755 року, у День великомучениці Тетяни Хрещенської, імператриця Єлизавета підписала указ про заснування Московського університету. Спочатку 25 січня було офіційним університетським святом, але поступово набуло популярності в усіх студентів.

Лариса Галета, тижневик «Деснянка вільна» №7 (306)

 

Читати 4334 разів Останнє редагування Вівторок, 02 квітня 2013 13:06

Меню

Архів новин

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Про нас

Корпус 1

Чернігівський державний інститут економіки і управління створений наказом Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1994 року № 641, як вищий навчальний заклад 3 рівня акредитації.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (0462) 679-308
Ви тут: Home