Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Середа, 10 квітня 2013 10:22

Якісна управлінська освіта – запорука кар’єрного зростання Інтернет видання Gorod.cn.ua 10 Апреля 2013

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Інтернет видання Gorod.cn.ua

АКТУАЛЬНО В сучасних умовах успішність роботи підприємств, установ та організацій нашої країни, ефективність підприємницької діяльності залежить від вміння управляти наявними ресурсами. 

Прискорення соціально-економічних перетворень в Україні неможливе без залучення до господарської діяльності країни енергійних, талановитих, сучасних управлінців. Саме таких конкурентоспроможних фахівців готує Чернігівський державний інститут економіки і управління, зокрема, факультет менеджменту (декан – к.е.н, доц. Пономаренко С.І.).
Жодне підприємство не може існувати без менеджерів – адже як тільки з’являється фірма, відразу виникає потреба в управлінні. Саме цим і займаються сучасні менеджери. Тому можна сміливо сказати, що сьогодні менеджер – це одна з основних професій, яка користується високим попитом.

У даній професії є низка особливостей:
 менеджер – це керівник, у якого завжди є підлеглі;
 менеджер може бути підприємцем, тобто керувати власною справою, а може бути найманим працівником;
 менеджер може керувати комерційною або некомерційною організацією, очолювати державні, громадські та інші організації.

Стрімкий розвиток ринкової економіки України зумовлює необхідність спеціалізації роботи менеджерів за різними сферами діяльності установ, організацій, регіонів і т.д. Зокрема, високим попитом користуються випускники спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування», робота яких направлена на організацію економічних та комерційних процесів діяльності підприємств і установ різних сфер економіки та організаційно-правових форм господарювання.
Регіон потребує кваліфікованих управлінських кадрів у туристичній сфері, адже, зважаючи на історичне минуле та географічне розташування, розвиток останньої є однією з найпріоритетніших задач. З врахуванням зазначеного особливої популярності набуває спеціалізація «Менеджмент туристичної індустрії».
Перспективною спеціальністю в Україні та в усьому світі є «Управління проектами». Менеджери проекту - це ключові фігури в таких галузях, як житлове та виробниче будівництво, машинобудування, архітектура, промислове виробництво та ін.

Останнім часом особливої актуальності набуває спеціальність «Якість, стандартизація і сертифікація». Випускники спеціальності отримують поглиблені знання і навички в галузі формування системи управління якості продукції та послуг, в розробці проектів щодо забезпечення якості при складуванні і збереженні сировини, матеріалів, комплектувальних одиниць та готової продукції в різноманітних галузях виробництва.
Випускники можуть працювати керівниками та фахівцями зі стандартизації, сертифікації та якості в структурі промислового підприємства, в системі надання послуг та сертифікації персоналу організації, виконувати обов’язки фахівців галузі міжнародної системи стандартизації та сертифікації якості промислової продукції тощо.

Таким чином, менеджери організацій, проектів, систем якості, спеціалісти з туризму - це унікальні професії. Саме професіоналізм, відповідальність, ініціатива й заповзятливість менеджерів здатні у будь-якій складній ситуації забезпечити підприємству успіх і прибуток, високу ефективність реалізованої практичної діяльності.

Факультет менеджменту Чернігівського державного інституту економіки і управління здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців:
 напряму «Менеджмент» за спеціальністю: «Менеджмент організацій і адміністрування» із спеціалізаціями «Менеджент підприємств і організацій виробничої сфери» та «Менеджмент туристичної індустрії» (бакалавр, спеціаліст, магістр);
 спеціальністю «Управління проектами» (спеціаліст);
 спеціальністю «Якість, стандартизація та сертифікація» (спеціаліст).

При цьому інститут - єдиний в Чернігівській області, який здійснює підготовку фахівців за двома останніми спеціальностями.
Факультет активно підтримує своїх абітурієнтів, студентів та випускників за напрямом планування кар’єри та професійного зростання.
Свідченням цього стало проведення Тижня планування кар’єри, до якого було залучено студентів всіх курсів факультету.
Організаторами заходів стали заступник декана факультету менеджменту к.е.н., доцент Кунденко А.В., ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Пономаренко О.В., доцент кафедри гуманітарних дисциплін, к.ф.н. Шакун Н.В. (куратори студентських груп факультету менеджменту).
Метою проведення Тижня планування кар’єри була організація допомоги студентам у плануванні їх виробничого, організаційного та наукового росту для досягнення суспільного визнання, матеріальної винагороди та особистої самореалізації.

Заключним акордом тижня стало проведення круглого столу на тему «Сучасний фахівець на ринку праці», в роботі якого взяли участь керівники та заступники керівників з питань персоналу 11 провідних підприємств, установ та організацій м.Чернігів (а саме: Чернігівський обласний центр зайнятості, Департамент культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, ТОВ «Віват Трейд», дистриб’юторська компанія «Савсервіс-Мова», ТОВ «Сьоме Авеню», КБ «ОТР-Банк» (філія в м. Чернігові), ТОВ «Епіцентр К», Чернігівська дирекція страхової компанії «АХА Страхування»), керівництво інституту та студенти старших курсів. 

За результатами цікавого, динамічного диспуту студенти мали можливість зрозуміти, які якості цінують роботодавці в потенційних працівниках, як правильно потрібно проходити співбесіду при влаштуванні на роботу, яка сучасна політика підприємств щодо набору та управління персоналом. Студенти мали можливість задати питання роботодавцям, прийняти участь у дискусії. Плідні результати круглого столу відмітили як запрошені керівники підприємств, установ, організацій, так і самі студенти.
За результатами проведення Тижня планування кар’єри студенти додатково визначилися щодо подальших кроків за напрямом працевлаштування та кар’єрного росту, а інститут зміцнив дружні та професійні зв’язки з представниками бізнесу та органами місцевого самоврядування.
Загалом студенти факультету менеджменту щороку проходять практику на провідних підприємствах регіону. Започатковане проходження практики кращими студентами за кордоном в туристсько-готельних комплексах Туреччини, Німеччини, Греції, США, Італії.
Кращі випускники запрошуються до аспірантури та після її закінчення забезпечуються роботою.

Гордістю факультету є його випускники. Кожен з них (а їх за 16 років існування налічується близько 4 тисяч) вніс посильний вклад у розвиток факультету. Але хотілось би відзначити найбільш відомих з тих, хто займає відповідальні посади на підприємствах і організаціях області та країни, зокрема:

Матюшко Сергій Миколайович – випускник 1997 року, заступник директора Київської обласної дирекції по Чернігівській області ПАТ «Укргазбанк»;
Савченко Олександр Миколайович – випускник 2000 року, директор ПАТ «Банк Credit Аgricole» у м.Чернігові;
Мамонова Світлана Євгенівна – випускниця 2005 року, керівник туристичної агенції «За три моря»;
Веселов Павло Валерійович – випускник 2006 року, головний спеціаліст з туризму департаменту культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської обласної держадміністрації;
Синиця Юрій Юрійович – випускник 1999 року, генеральний директор фірми «Collar» (м.Чернігів);
Баранюк Іван Андрійович – випускник 1999 року, кандидат технічних наук, доцент кафедри управління якістю і проектами ЧДІЕУ, виконавчий директор фірми «Collar» (м.Чернігів);
Циганок Сергій Миколайович – випускник 2003 року, заступник директора з продажу ТОВ «Віват Трейдинг»;
Буряк В’ячеслав Олександрович – випускник 2000 року, керуючий відділенням «ОТР-банку» в м.Чернігові;
Стародуб Максим Леонідович – випускник 2006 року, заступник директора Чернігівської дирекції страхової компанії «АХА страхування»;
Андрос Сергій Олександрович – випускник 2009 року, народний депутат України двох скликань, перший заступник Чернігівського міського голови;
Кунденко Аліна Володимирівна – випускниця 2004 року, кандидат економічних наук, доцент, заступник декана факультету менеджменту ЧДІЕУ.
Лавренюк Дмитро Олександрович – випускник 2002 року, голова правління ПАТ «Виробничо-торгова фірма «Сіверянка»;
Мовчан Олег Петрович – випускник 2007 року, заступник генерального директора ЗАТ «Сінет» та багато інших.

У вересні 2013 року факультет менеджменту відзначає своє сімнадцятиліття. З одного боку, це зовсім незначний термін, але, з іншого, це - певна віха. Головне, що факультет не зупиняється на досягнутому, а прагне нових починань, успіхів, звершень, які будуть відбуватись в контексті подальшого розвитку інституту, регіону та держави в цілому.
Вступ на І курс здійснюється на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Напрям «Менеджмент»:
 українська мова і література;
 математика;
 географія або іноземна мова.

Особи, які отримали диплом молодшого спеціаліста за відповідним напрямом, зараховуються на 2 або 3 курс за результатами фахового вступного випробування в усній формі.
Вступ на спеціальності «Управління проектами» та «Якість, стандартизація та сертифікація» здійснюються на основі бакалаврату будь-якого напряму за підсумками фахової співбесіди.

Факультет менеджменту запрошує всіх бажаючих на навчання!

Читати 3646 разів Останнє редагування Середа, 10 квітня 2013 10:30

Меню

Архів новин

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Про нас

Корпус 1

Чернігівський державний інститут економіки і управління створений наказом Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1994 року № 641, як вищий навчальний заклад 3 рівня акредитації.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Контактна інформація

  • Aдреса: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Tел: (046-22) 532 78
  • Tел.приймальної комісії: (0462) 679-308
Ви тут: Загальна інформація Про ЧДІЕУ Інститут у ЗМІ Якісна управлінська освіта – запорука кар’єрного зростання Інтернет видання Gorod.cn.ua 10 Апреля 2013