Дата и время

Font Size

Screen

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Корисні поради

 

У даний час дуже велика увага в розвитку компаній належить ролі фахівця. У зв'язку з цим до осіб які претендують на вакантну посаду при прийомі на роботу висуваються підвищені вимоги. Безумовно, в залежності від посади ті чи інші вимоги змінюються, але в той же час більшість роботодавців виділяють ряд вимог до особи що працевлаштовується, які дозволяють прогнозувати успішність. До них можна віднести:
- Орієнтація на успіх - це прагнення до високих результатів діяльності (висока якість і ефективність роботи).Орієнтація на успіх передбачає прагнення до досягнення цілей, вона також тісно пов'язана з ініціативністю, пошуком інформації та логічним мисленням.
- Ініціатива, активна життєва позиція означає прагнення до здійснення діяльності, перш ніж виникне жорстка необхідність у ній.Ініціатива передбачає прагнення до перетворення світу, активну життєву позицію, прийняття відповідальності за результати роботи на себе, вона тісно пов'язана з орієнтацією на успіх, вплив і надання впливу.
-Логічне мислення допомагає цілісно зрозуміти ситуацію, задачу або проблему. Сюди відноситься визначення зв'язків між ситуаціями, виявлення ключових або прихованих питань у складних ситуаціях, вміння встановлювати зв'язки, виділяти і використовувати алгоритми, визначені схеми при вирішенні різних завдань.

Шляхи пошуку роботи
Існують два основні шляхи пошуку роботи:
- Пасивний, при якому пошук роботи йде через вакансії і оголошення, розміщені в газетах, журналах, на інформаційних стендах, веб-сайтах працевлаштування. Необхідно розуміти, що близько половини вакансій не публікуються в ЗМІ.
- Активний - поряд з використанням інформації, що публікується, здійснюється пошук прихованих вакансій: вже існуючих (когось перемістили, підвищили); ось-ось готових з'явитися в результаті відставки кого-небудь або розширення компанії.
Досить велике число вакансій можна знайти в газетах та спеціалізованих друкованих виданнях. Але для вибору тієї чи іншої вакансії необхідно враховувати ряд моментів:
- Наскільки повне уявлення у Вас складається про компанію-роботодавця за запропонованим оголошення?
- Наскільки повно розказано про вакансії?
- Які вимоги пред'являються до кандидатів?
- Чи необхідно проходити додаткове навчання?
- Який рівень заробітної плати? Є додаткові виплати та пільги?
- Надається соціальний пакет?
Мережа Інтернет в даний час надає досить широкі можливості по пошуку вакансій. Ознайомитися з представленими вакансіями можна на численних сайтах, присвячених пошуку роботи: www.work.uа, www.job.uа, www.rabota.uа, www.spain.com.ua.
На перерахованих Інтернет-сайтах існують спеціальні пошукові системи, що дозволяють з безлічі представлених вакансій відібрати ті, які найбільш точно відповідають Вашим нахилам, інтересам і запитам.
Також на більшості сайтів з працевлаштування розміщується інформація, як для роботодавців, так і для шукачів, яка допоможе краще орієнтуватися в основних тенденціях ринку праці та оцінити вимоги роботодавців до працівників.
В рамках роботи ярмарків вакансій та ярмарок працевлаштування досить велика кількість роботодавців представляє найрізноманітніші вакансії. У зв'язку з цим за короткий проміжок часу в одному місці Ви зможете отримати інформацію про різних варіантах працевлаштування та пройти співбесіду на здобуття привабливої для Вас вакансії.

Як скласти резюме
Резюме - один з найбільш ефективних способів пошуку роботи. Воно надає потенційному роботодавцю коротку інформацію про відповідність Ваших знань і досвіду вимогам вакансії. При створенні резюме необхідно пам'ятати, що воно є Вашою візитною карткою і повинно допомогти знайти саме ту роботу, на яку Ви орієнтуєтеся. Існують кілька основних принципів, що підвищують привабливість резюме:
- активність - дієслова, що вказують на Вашу енергійність: зробив, отримав, освоївоїв, надавав допомогу, брав участь в ...;
- конкретність - зазначення точних і конкретних цілей;
- вибірковість - відповідність викладеного досвіду і освіти заявленої мети резюме;
-об'єктивність - включення в резюме точної, правдивої інформації при правильно розставлених акцентах. Ви повинні бути готові обґрунтувати те, що вказали в резюме;
- стислість - на прочитання резюме менеджер з персоналу зазвичай відводить не більш 1 хвилини, тому доцільно розміщувати інформацію на одній сторінці, роблячи акценти на найбільш важливих і значущих для роботодавця моментах.
Приблизний план складання резюме:
Прізвище, ім'я, по батькові. Рекомендується писати великими літерами по центру вгорі. Безпосередньо слова «прізвище», «ім'я», «по батькові» писати не слід.
Контактна інформація. Вкажіть свій телефон, адресу електронної пошти. Вказувати домашню адресу бажано, але необов'язково.
Мета. Вкажіть, на яку вакансію, роботу або область діяльності Ви претендуєте, позначте межі професійних інтересів. Якщо у Вас кілька різних цілей (Ви претендуєте на кілька позицій), краще зробити декілька сфокусованих на одному аспекті резюме, ніж одне загальне.
Освіта (основне і додаткове). Уявіть інформацію як про фундаментальний, так і додатковому освіті: курси, семінари, тренінги, стажування тощо, які мають відношення до заявленої мети пошуку роботи.
Досвід роботи. В хронологічному порядку від останнього місця роботи вкажіть займані посади, обов'язки, виконувані функції і професійні досягнення. Досвід роботи описується за такою схемою: назва компанії - напрямок діяльності - терміни роботи - посада - посадові обов'язки - професійні навички та досягнення. Для випускників цей розділ може містити інформацію як про оплачувану, так і неоплачувану роботу (написання курсової роботи, диплому, громадська та волонтерська діяльність, навчальні завдання). Можна також додати перелік нагород, підкреслити ті вивчені дисципліни, які відповідають Вашій меті пошуку роботи, відзначити участь у дослідних і будь-яких інших роботах. Також необхідно відобразити власні проекти, тимчасову роботу.
Професійні навички і знання. Перерахуйте свої навички і знання, які відносяться до тієї спеціальності, на яку Ви претендуєте, а також вкажіть:
- рівень володіння комп'ютером, спеціальними програмами;
- володіння оргтехнікою (факс, модем, сканер, копіювальне обладнання, офісна АТС тощо);
- рівень володіння іноземними мовами (початковий/заслужений/вільне володіння).
Особисті дані (необов'язково). У цьому розділі вкажіть такі відомості, як: дата народження; можливість відряджень; сімейний стан, наявність дітей; наявність водійських прав. Після того як Ви написали резюме, спробуйте ввійти в роль потенційного роботодавця і подивитися на своє резюме його очима.
Розміщення свого резюме в ЗМІ, Інтернеті.
Цей варіант пошуку роботи є хорошим способом заявити про себе. Вибираючи цей варіант пошуку роботи, необхідно враховувати популярність і сферу поширення цього джерела, а також швидкість оновлення баз даних. Якщо Ви визначили для себе перелік потенційних роботодавців, які Вам цікаві, то можна розіслати їм свої презентаційні документи і підтримувати контакт з допомогою періодичних дзвінків.

Анкета
Відомо, що саме наявність злагодженого і працездатного колективу, в якому працюють фахівці високого класу, і є запорукою успішної роботи компанії. При здійсненні відбору нових працівників, саме анкета при прийомі на роботу створює перше враження про працівника і дозволяє скласти думку про його здібності.
Першочерговим завданням будь-якого кадрового агентства або кадрового відділу підприємства є виявлення потенціалу і професійних здібностей кандидата, і саме анкета при прийомі на роботу може дати початкові дані про претендента.
Не так давно, під час прийому на роботу, нові співробітники відбиралися за наданими резюме, але останнім часом почастішали випадки подачі неправдоподібною інформації. Така процедура припустима на великих підприємствах, де є власна служба безпеки, в обов’язки якої входить перевірка наданих даних. При подачі резюме, деякі люди намагаються подати себе тільки з позитивної сторони, при цьому маскуючи свої недоліки. А якщо заповнюється анкета при прийомі на роботу, то це дозволяє отримати більш повні і правдоподібні дані про кандидата.
Як правильно заповнити анкету при прийомі на роботу.
Під час заповнення анкети для отримання бажаного результату необхідно дотримуватися таких правил:
– просіть одразу дві копії анкети, тоді у вас буде можливість підготувати чернетку анкети і більш правильно відповісти на всі запропоновані питання;
– перед початком заповнення уважно ознайомтеся з усіма питаннями, що входять в анкету;
– зробіть копію вже заповненої анкети, так як вона вам може знадобитися для іншої компанії, часто питання повторюються;
– попередньо не вписуйте точну назву вашої спеціальності, так як вона може трохи відрізнятися від необхідної саме в цій фірмі;
– спеціальність , дата і підпис ставляться тільки в момент подачі анкети в певну компанію;
– краще буде, якщо анкету подавати в друкованому вигляді, щоб не виникали неточності в зв’язку з нерозбірливістю почерку;
– в анкеті не повинно залишатися ні однієї незаповненою графи;
– якщо питання до вас не відноситься, все одно проставляєте відповідь, наприклад «не є», тоді роботодавець зрозуміє, що ви уважно читаєте питання, і не могли пропустити один з них;
– завжди майте при собі резюме і додаткову інформацію, так як в деяких компаніях вам можуть запропонувати заповнити анкету на місці;
– при відправленні анкети поштою, в конверт покладіть своє резюме і грамотний, правильно оформлений супровідний лист. Так ви зможете привернути увагу роботодавця саме до вашої персони.
Співбесіда
Співбесіда - це спосіб продемонструвати потенційному роботодавцю, що Ваші знання, вміння і навички відповідають вимогам, заявленим по даній вакансії. Якщо Ви правильно оціните очікування іншого боку, то зможете раціонально розподілити свої зусилля і досягти успіху. Для цього важливо починати підготовку набагато раніше самої співбесіди. Вирушаючи на співбесіду, насамперед, уточніть свої цілі: чого Ви хочете досягти в ході зустрічі з потенційним роботодавцем, які сильні сторони допоможуть Вам у роботі з даного напрямку, які умови для Вас є найбільш важливими.
Наступний крок підготовки до співбесіди - збір інформації про підприємство. Хороша підготовча робота за даним напрямком дозволить оцінити відповідність власних даних, цінностей можливостям, вимогам і особливостям підприємства і його керівництва. Також отриману інформацію доцільно використовувати при підготовці до відповідей на питання співбесіди.
До безпосереднього проходження співбесіди бажано з'ясувати наступну інформацію:
Скільки років існує організація?
Яка сфера її діяльності?
Які відгуки про організацію в ЗМІ?
Яким чином організовано взаємодію з іншими країнами?
З якими організаціями укладені партнерські відносини?
При підготовці до співбесіди доцільно підготувати відповіді на найбільш поширені питання. До них можна віднести наступні:
«Розкажіть трохи про себе» - це питання задають практично на будь-якій співбесіді. Основне завдання - у стислій формі протягом 2-3 хвилин розповісти про себе, як про претендента на дану вакансію.
«Чому Ви вибрали саме нашу компанію?» - опишіть переваги, які Ви бачите, претендуючи на роботу в цій компанії.
«Які Ваші сильні сторони?» - в першу чергу, відповідаючи на дане питання, необхідно перерахувати ті якості, які допоможуть Вам у подальшому успішно виконувати роботу по даній вакансії.
«Які Ваші слабкі сторони?» - це питання націлене на визначення Вашого вміння об'єктивно і критично підходити до власної оцінки. Безумовно, краще всього назвати недолік, який буде логічним продовженням Ваших достоїнств.
«Чому ми повинні взяти на роботу саме Вас?» - відповідаючи на це питання важливо підкреслити ті знання, вміння і навички, які розглядаються як важливі для даної позиції. Бажано продемонструвати свої знання до існуючої ситуації в організації - це покаже Вашу зацікавленість у роботі в даній компанії.
«Чому Ви вирішили змінити місце роботи?» - ні в якому разі не слід згадувати про несприятливі відносини і ситуації, які були пов'язані з попереднім місцем роботи. Робіть максимальний акцент на позитивних сторонах попереднього місця роботи.
«Що б Ви ще хотіли дізнатися? Які у Вас є питання?» - бажано уточнити якісь деталі за змістом Вашої передбачуваної роботи і майбутніх функціональних обов'язків.
А також на співбесіді Вам можуть задати наступні питання:
Чого Ви хочете досягти через 5 років? Через десять?
Чому Ви вибрали саме цю професію і спеціалізацію?
У Вас були коли-небудь провали? Що Ви винесли для себе з цих ситуацій?
Чи Можете Ви працювати над декількома завданнями одночасно?
Вам більше подобається працювати під наглядом або самостійно?
Які інші посади Ви розглядаєте як підходящі?
Ретельно продумайте свій зовнішній вигляд напередодні співбесіди. В залежності від того, яке враження Ви хочете справити на роботодавця, продумайте всі елементи
Вашого іміджу. Тому при виборі одягу орієнтуйтеся за такими критеріями:
створення сприятливого враження;
комфорт і посилення впевненості;
відповідність стилю одягу, прийнятої в цій організації.
Також для створення сприятливого враження важливо правильно поєднувати зовнішній вигляд з Вашою поведінкою (вираз обличчя, слова, які Ви вживаєте). Необхідно підготувати всі документи, які свідчитимуть про Вашу кваліфікацію, досвід роботи, а також рекомендаційні листи і список рекомендувачів. Переконайтеся заздалегідь, що Ви знаєте, як дістатися до компанії.
Після завершення співбесіди необхідно уточнити у роботодавця, яким чином можна буде дізнатися про результати співбесіди.

Перші кроки на робочому місці
Напередодні першого робочого дня:
дізнайтеся час початок роботи, до кого і куди Ви повинні звернутися, прийшовши на роботу;
визначте час, який Вам буде потрібно на дорогу з урахуванням непередбачених обставин. Починати роботу з запізнення - не кращий варіант;
підберіть підходящий одяг;
візьміть все необхідне, що Вам може знадобитися;
налаштуйтеся на успіх.
Прийшовши на роботу:
ознайомтеся нормативними документами: положенням, статутом, посадовою інструкцією тощо;
намагайтеся запам'ятати тих, з ким Ви спілкуєтеся по імені;
з'ясуйте цілі на найближче майбутнє, визначте першочергові завдання;
постарайтеся зрозуміти, які неформальні правила і традиції існують в організації;
вивчіть всю необхідну інформацію і приступайте до виконання роботи.

Read 15146 times

Menu

Archive

« September 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Random Image

About us

Корпус 1

Chernigiv State Institute of Economics and Management was created with the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated September 19, 1994 №641.

Ліцензія Міністерства освіти і науки України серія АГ № 582542 (рішення ДАК від 28 вересня 2011 року, протокол № 90)

Contact us

  • Address: 14034 м. Чернігів, вул. Стрелецька, 1
  • Phone: (046-22) 532 78
  • Admission: (0462) 679-308